KUR PALIKUŠI ZIRGI (Looking For Horses)

Rež. Stefans Pavlovičs | artTrace Foundation, KAMEN Artist Residency, Momento! Films, 2021, Nīderlande, Bosnija un Hercogovina, Francija | 88 min, 12+

Zdravko ir Bosnijas kara veterāns, kurš remdējas dabā un vienatnē, teju divdesmit gadus dzīvojot uz vientuļas salas ezera vidū. Stefans ir jauns dokumentālists, kurš nolēmis iepazīt savas vecmāmiņas dzimteni. Divu svešinieku sarunas neviļus pāraug aizkustinošā draudzībā. Kas nosaka cilvēka vērtību? Tuvplānā – Balkānu daba, spartisks dzīvesveids, kara nedziedējamās traumas, un ilgas pēc labestības un saiknes ar citiem.
“Pārsteidzoši svaigs dokumentāls eksperiments. Oriģināls un ārkārtīgi aizkustinošs mākslas darbs.” Cineuropa, 2022

Bosnijas karš bija starptautisks bruņots konflikts, kas notika Bosnijā un Hercegovinā no 1992. gada līdz 1995. gadam. Miera sarunas tika uzsāktas pēc tam, kad konfliktā iesaistījās NATO, bombardējot Bosnijas serbu armijas pozīcijas. Tiek lēsts, ka konfliktā bojāgājušo skaits pārsniedz 100 tūkstošus cilvēku, vismaz 2,2 miljoni devās bēgļu gaitās. Līdz 2022. gada 24. februārim Bosnijas karš tika uzskatīts par postošāko konfliktu Eiropā pēc Otrā pasaules kara.

Filma bosniešu un angļu valodā ar subtitriem latviešu un angļu valodā.